DEMO
FI/ SE
 
 
 

Toimipaikat ja henkilökunta

Hallinto

Taito Etelä-Suomi ry
Eteläesplanadi 4, 00130 Helsinki
info@taitoetelasuomi.fi

Toiminnanjohtaja Milla Satola
P. 044 4938 185
milla.satola@taitoetelasuomi.fi

Hallintopäällikkö Ulla Telimaa
P. 050 3363 599
ulla.telimaa@taitoetelasuomi.fi

Taito käsityö- ja muotoilukoulu
Rehtori Kirsi Juntunen
P. 050 4354 426
kirsi.juntunen@taitoetelasuomi.fi


Kehittämispäällikkö Marjo Vainio
P. 050 408 4547
marjo.vainio@taitoetelasuomi.fi


Taitokeskukset

HELSINKI

Taitokeskus Helsinki ja Taito Shop
Eteläesplanadi 4, 00130 Helsinki

Suunnittelijaopettaja Anna Siekkinen
Koulutus ja kurssit
P. 044 4910998
anna.siekkinen@taitoetelasuomi.fi

Myymälänhoitaja Maritta Saarikoski
P. 050 3508 470
taitoshop@taitoetelasuomi.fi

HAMINA

Taitokeskus Hamina ja käsityökoulu
Raatihuoneenkatu 2, 49400 Hamina
Kati Peltonen

P. 040 5540 582
hamina@taitoetelasuomi.fi

HYVINKÄÄ 

Taitokeskus Hyvinkää ja Taito Shop
Rautatienkatu 11, 05800 Hyvinkää
Eeva Pirttiaho
P. 050 4685 643
hyvinkaa@taitoetelasuomi.fi

KOUVOLA

Taitokeskus Kouvola, käsityökoulu ja Taito Shop
Kouvolankatu 15, 45100 Kouvola
Tarja Laakso
P. 040 5540 057

KLAUKKALA

Taitokeskus Klaukkala
Klaukkalantie 72, 01800 Klaukkala
Marja Ollila
P. 050 4685 794
klaukkala@taitoetelasuomi.fi

LAHTI

Taitokeskus Lahti ja käsityökoulu
Vesijärvenkatu 19, 15140 Lahti
Outi Heino
P. 044 4934 700
outi.heino@taitoetelasuomi.fi

LAPPEENRANTA

Taitokeskus Lappeenranta, käsityökoulu ja Taito Shop
Tasihinin talo, Kauppakatu 25, 53100 Lappeenranta

Taiteen perusopetus/kurssit/tilaustyöt
Marja Koskimäki
P. 040 684 9552
marja.koskimaki@taitoetelasuomi.fi

Taito Shop
Tarja Valtonen
P. 040 684 9554
taitoshop.lappeenranta@taitoetelasuomi.fi

LOHJA

Taitokeskus Lohja ja käsityökoulu
Suurlohjankatu 12 (katutasossa), 08100 Lohja
Erna Strang
P. 050 4685 806
lohja@taitoetelasuomi.fi


LUUMÄKI

Taitokeskus Luumäki
Pajatie 7, 54500 Taavetti
Riitta Nevalainen
P. 040 6849 556
riitta.nevalainen@taitoetelasuomi.fi 

MÄNTSÄLÄ

Taitokeskus Mäntsälä
Karhukuja 4, 04600 Mäntsälä
Saija Korpinen
P. 050 4685 814
mantsala@taitoetelasuomi.fi

TUUSULA

Taitokeskus Hyrylä ja käsityökoulu
Hyryläntie 12, 04300 Tuusula
Tuula Rosenlöf-Inkinen
P. 050 4685 649
hyryla@taitoetelasuomi.f
i

PARIKKALA


Taitokeskus Parikkala
Kirkkokatu 6 , 59100 Parikkala
Jaana Leskinen
P. 040 6849 558
jaana.leskinen@taitoetelasuomi.fi

VIROJOKI

Taitokeskus Virojoki
Itätie 11, 49900 Virojoki
Jaana Kuokka
P. 046 625 0921
hamina@taitoetelasuomi.fi


VANTAA
 

Taitokeskus Hakunila
Hepokuja 6 A, 01200 Vantaa
Eliisa Tikkanen
P. 050 340 8262
hakunila@taitoetelasuomi.fi

Taitokeskus Havukoski
Peltoniemenkuja 3, 01360 Vantaa
Mirja Kilpiä
P. 050 344 7666
havukoski@taitoetelasuomi.fi


Taitokeskus Hiekkaharju ja käsityökoulu
Leinikkitie 22 B, 01350 Vantaa
Tiina Valaranta
P. 050 345 1296
hiekkaharju@taitoetelasuomi.fi


Taitokeskus Korso
Korsontie 18, 01450 Vantaa
Mirja Kilpiä
P. 050 344 7666
havukoski@taitoetelasuomi.fi